Parafia Nawiedzenia NMP w Wieluniu | Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

Zbiórka pieniędzy na pomoc dla ludności Ukrainy

24 kwietnia 2016 roku w całej Europie  zbiórka pieniędzy na pomoc dla ludności Ukrainy

 

Papież Franciszek zapowiedział zbiórkę pieniędzy dla ludności Ukrainy

Specjalna zbiórka pieniędzy odbędzie się we wszystkich kościołach katolickich w Europie w niedzielę 24 kwietnia

Więcej…

 

 

 

Niedziela Biblijna

 

72 Tydzień Miłosierdzia

W dniach 3-9 kwietnia 2016 r. Kościół w Polsce przeżywa 72. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiega on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia:  "Miłosierni jak Ojciec"

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja - budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.


Historia obchodów Tygodnia Miłosierdzia rozpoczęła się 23 lutego 1937 r., kiedy na pierwszym ogólnopolskim zjeździe dyrektorów diecezjalnych Caritas - największej obecnie pozarządowej organizacji charytatywnej w Polsce - podjęto decyzję o zorganizowaniu Dni Miłosierdzia. Przed II wojną światową w ich obchody włączały się oprócz środowisk religijnych także władze państwowe i lokalne oraz media. Po II wojnie światowej pomysł podjęto ponownie. Przy okazji tych obchodów zbierano fundusze na pomoc potrzebującym.